form_maker - en to ar translation catalogue (85 entries)

en: Choices
ar: Ø§Ø®ØªÙØ§Ø±Ø§Øª

en: Reset
ar: Ø¥Ø¹Ø§Ø¯Ø© ØªØ¹ÙÙÙ

en: Percentage
ar: Ø§ÙÙØ³Ø¨Ø© Ø§ÙÙ
    Ø¦ÙÙØ©

en: Street Address
ar: Ø¹ÙÙØ§Ù Ø§ÙØ´Ø§Ø±Ø¹

en: Street Address Line 2
ar: Ø§ÙØ´Ø§Ø±Ø¹ Ø³Ø·Ø± Ø§ÙØ¹ÙÙØ§Ù 2

en: City
ar: Ù
    Ø¯ÙÙØ©

en: State / Province / Region
ar: Ø§ÙØ¯ÙÙØ© / Ø§ÙØ¥ÙÙÙÙ
     / Ø§ÙÙ
    ÙØ·ÙØ©

en: Postal / Zip Code
ar: Ø§ÙØ¨Ø±ÙØ¯Ù / Ø§ÙØ±Ù
    Ø² Ø§ÙØ¨Ø±ÙØ¯Ù

en: Country
ar: Ø¨ÙØ¯

en: Connection type
ar: ÙÙØ¹ Ø§ÙØ§ØªØµØ§Ù

en: Date
ar: ØªØ§Ø±ÙØ®

en: Title
ar: ÙÙØ¨

en: Address
ar: Ø¹ÙÙØ§Ù

en: Total
ar: Ù
    Ø¬Ù
    ÙØ¹

en: Can not upload this type of file
ar: ÙØ§ ÙÙ
    ÙÙ ØªØ­Ù
    ÙÙ ÙØ°Ø§ Ø§ÙÙÙØ¹ Ù
    Ù Ø§ÙÙ
    ÙÙØ§Øª

en: Field is required
ar: Ø§ÙØ­ÙÙ Ù
    Ø·ÙÙØ¨

en: The
ar: Ø§Ù

en:  value must be between
ar: ÙØ¬Ø¨ Ø£Ù ØªÙÙÙ ÙÙÙ
    Ø© Ø¨ÙÙ

en: Value must be between
ar: ÙØ¬Ø¨ Ø£Ù ØªÙÙÙ Ø§ÙÙÙÙ
    Ø© Ø¨ÙÙ

en: Are you sure you want to clear saved data?
ar: ÙÙ Ø£ÙØª Ù
    ØªØ£ÙØ¯ Ø£ÙÙ ØªØ±ÙØ¯ Ù
    Ø³Ø­ Ø§ÙØ¨ÙØ§ÙØ§Øª Ø§ÙÙ
    Ø­ÙÙØ¸Ø©Ø

en: Your score should be less than
ar: ÙØ¬Ø¨ Ø£Ù ØªÙÙÙ Ø¯Ø±Ø¬Ø§ØªÙ Ø£ÙÙ Ù
    Ù

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
ar: ÙØ§ ÙÙ
    ÙÙÙ ØªØ­Ø¯ÙØ¯ Ø§ÙØªÙØ§Ø±ÙØ® Ø§ÙØ³Ø§Ø¨ÙØ©. Ø§Ø®ØªÙØ§Ø± Ø§ÙØªØ§Ø±ÙØ® Ø¨Ø¯Ø¡Ø§ Ù
    Ù Ø§ÙÙØ¸Ø§Ù
     Ø§ÙØ­Ø§ÙÙ.

en: field is required.
ar: Ù
    Ø·ÙÙØ¨ Ø§ÙÙ
    ÙØ¯Ø§Ù.

en: The
ar: Ø§Ù

en: value must be between
ar: ÙØ¬Ø¨ Ø£Ù ØªÙÙÙ Ø§ÙÙÙÙ
    Ø© Ø¨ÙÙ

en: Quantity
ar: ÙÙ
    ÙØ©

en: January
ar: ÙÙØ§ÙØ±

en: February
ar: ÙØ¨Ø±Ø§ÙØ±

en: March
ar: Ù
    Ø³ÙØ±Ø©

en: April
ar: Ø£Ø¨Ø±ÙÙ

en: May
ar: ÙØ¯

en: June
ar: ÙÙÙÙÙ

en: July
ar: ÙÙÙÙÙ

en: August
ar: Ø£ØºØ³Ø·Ø³

en: September
ar: Ø³Ø¨ØªÙ
    Ø¨Ø±

en: October
ar: Ø£ÙØªÙØ¨Ø±

en: November
ar: ÙÙÙÙ
    Ø¨Ø±

en: December
ar: Ø¯ÙØ³Ù
    Ø¨Ø±

en: Error, incorrect Security code.
ar: Ø®Ø·Ø£Ø ÙØ§ÙÙÙ Ø§ÙØ£Ù
    Ù ØºÙØ± ØµØ­ÙØ­Ø©.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
ar: ÙØ§ÙÙØ§Ø¦Ù
    Ø© Ø§ÙØ³ÙØ¯Ø§Ø¡ Ø§ÙÙ
    ÙÙÙØ© Ø§ÙÙÙØ±ÙØ© Ø§ÙØ®Ø§ØµØ© Ø¨Ù. ÙØ±Ø¬Ù Ø§ÙØ§ØªØµØ§Ù Ø¨Ù
    Ø³Ø¤ÙÙ Ø§ÙÙ
    ÙÙØ¹.

en: This is not a valid date format.
ar: ÙØ°Ù ÙÙØ³Øª ØµÙØºØ© ØªØ§Ø±ÙØ® ØµØ§ÙØ­Ø©.

en: Error, file cannot be moved.
ar: Ø®Ø·Ø£Ø ÙØ§ ÙÙ
    ÙÙ Ø£Ù ÙØªÙ
     ÙÙÙ Ù
    ÙÙ.

en: Nothing was submitted.
ar: ÙÙØ¯Ù
     Ø´ÙØ¦Ø§.

en: Your form was successfully submitted.
ar: ÙÙØ¯Ù
     Ø§ÙÙÙ
    ÙØ°Ø¬ Ø§ÙØ®Ø§Øµ Ø¨Ù Ø¨ÙØ¬Ø§Ø­.

en: Error, email was not sent.
ar: Ø®Ø·Ø£Ø ÙÙ
     ÙØªÙ
     Ø¥Ø±Ø³Ø§Ù Ø§ÙØ¨Ø±ÙØ¯ Ø§ÙØ¥ÙÙØªØ±ÙÙÙ.

en: Your email address is already verified.
ar: ÙØªÙ
     Ø§ÙØªØ­ÙÙ Ø¨Ø§ÙÙØ¹Ù Ø¹ÙÙØ§Ù Ø¨Ø±ÙØ¯Ù Ø§ÙØ¥ÙÙØªØ±ÙÙÙ.

en: Your email verification has timed out.
ar: Ø§ÙØªÙØª Ù
    ÙÙØ© Ø§ÙØªØ­ÙÙ Ù
    Ù Ø¨Ø±ÙØ¯Ù Ø§ÙØ¥ÙÙØªØ±ÙÙÙ.

en: Your email has been successfully verified.
ar: ØªÙ
     Ø§ÙØªØ­ÙÙ Ù
    Ù Ø¨Ø±ÙØ¯Ù Ø§ÙØ¥ÙÙØªØ±ÙÙÙ Ø¨ÙØ¬Ø§Ø­.

en: Verification link is invalid.
ar: Ø±Ø§Ø¨Ø· Ø§ÙØªØ­ÙÙ ØºÙØ± ØµØ§ÙØ­.

en: Password values don't match
ar: ÙÙÙ
     ÙÙÙ
    Ø© Ø§ÙÙ
    Ø±ÙØ± ÙØ§ ØªØªØ·Ø§Ø¨Ù

en: The email addresses don't match
ar: Ø¹ÙØ§ÙÙÙ Ø§ÙØ¨Ø±ÙØ¯ Ø§ÙØ¥ÙÙØªØ±ÙÙÙ ÙØ§ ØªØªØ·Ø§Ø¨Ù

en: This is not a valid email address.
ar: ÙØ°Ø§ ÙÙØ³ Ø¹ÙÙØ§Ù Ø¨Ø±ÙØ¯ Ø¥ÙÙØªØ±ÙÙÙ ØµØ§ÙØ­.

en: You have no permission to view submissions.
ar: ÙØ§ ÙÙØ¬Ø¯ ÙØ¯ÙÙ Ø§ÙØ¥Ø°Ù ÙØ¹Ø±Ø¶ Ø§ÙØªÙØ¯ÙÙ
    Ø§Øª.

en: From
ar: Ù
    Ù

en: To
ar: Ø¥ÙÙ

en: Canceled
ar: Ø£ÙØºÙØª

en: Cleared
ar: Ù
    Ø³Ø­

en: Cleared by payment review
ar: Ù
    Ø³Ø­ Ù
    Ù Ø®ÙØ§Ù Ù
    Ø±Ø§Ø¬Ø¹Ø© Ø¯ÙØ¹

en: Completed
ar: Ù
    ÙØ¬Ø²

en: Denied
ar: Ø±ÙØ¶

en: Failed
ar: ÙØ´Ù

en: Held
ar: Ù
    ÙØ¨Ø¶

en: In progress
ar: ÙÙ ØªÙÙÙØ¯Ù

en: On hold
ar: ÙÙ Ø§ÙØ§ÙØªØ¸Ø§Ø±

en: Paid
ar: Ø¯ÙØ¹

en: Partially refunded
ar: Ø§ÙÙ
    Ø±Ø¯ÙØ¯Ø© Ø¬Ø²Ø¦ÙØ§

en: Pending verification
ar: ÙÙ Ø§ÙØªØ¸Ø§Ø± Ø§ÙØªØ­ÙÙ

en: Placed
ar: ÙØ¶Ø¹Øª

en: Processing
ar: Ù
    Ø¹Ø§ÙØ¬Ø©

en: Refunded
ar: Ø±Ø¯ÙØ§

en: Refused
ar: Ø±ÙØ¶

en: Removed
ar: Ø¥Ø²Ø§ÙØ©

en: Returned
ar: Ø¹Ø§Ø¯

en: Reversed
ar: Ø¹ÙØ³

en: Temporary hold
ar: Ø¹ÙØ¯ Ù
    Ø¤ÙØª

en: Unclaimed
ar: ÙÙ
     ÙØ·Ø§ÙØ¨ Ø¨ÙØ§ Ø£Ø­Ø¯

en: Show on Map
ar: Ø¹Ø±Ø¶ Ø¹ÙÙ Ø§ÙØ®Ø±ÙØ·Ø©

en: Show Matrix
ar: Ø¹Ø±Ø¶ Ù
    ØµÙÙÙØ©

en: Please select the field!
ar: ÙØ±Ø¬Ù ØªØ­Ø¯ÙØ¯ Ø§ÙØ­ÙÙ!

en: Leave A Review?
ar: ØªØ±Ù Ø§ÙØªØ¹ÙÙÙØ

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
ar: ÙØ£Ù
    Ù Ø£Ù ØªÙÙÙ ÙØ¯ Ø§Ø³ØªÙ
    ØªØ¹Øª Ø¨Ø§Ø³ØªØ®Ø¯Ø§Ù
     ÙÙØ±%s Ø§ÙÙ
    ÙØ¶Ù ÙØ¯ ØªÙÙØ± ÙÙ ØªØ±Ù ØªØ¹ÙÙÙ Ø¹ÙÙ WordPress.orgØ

en: Sure! I'd love to!
ar: Ø¨Ø§ÙØªØ£ÙÙØ¯! Ø£Ø­Ø¨ Ø£Ù!

en: I've already left a review
ar: ÙÙØ¯ ØºØ§Ø¯Ø± Ø¨Ø§ÙÙØ¹Ù Ù
    Ø±Ø§Ø¬Ø¹Ø©

en: Maybe Later
ar: Ø±Ø¨Ù
    Ø§ ÙÙ ÙÙØª ÙØ§Ø­Ù

en: Never show again
ar: ÙØ§ ØªØ¸ÙØ± Ù
    Ø±Ø© Ø£Ø®Ø±Ù
