form_maker - en to cs translation catalogue (83 entries)

en: Choices
cs: Volby

en: Reset
cs: Obnovit

en: Percentage
cs: Procento

en: Street Address
cs: Ulice

en: Street Address Line 2
cs: Ulice ÅÃ¡dek 2

en: City
cs: MÄsto

en: State / Province / Region
cs: StÃ¡t / provincie / Region

en: Postal / Zip Code
cs: PoÅ¡tovnÃ­ / PSÄ

en: Country
cs: ZemÄ

en: Connection type
cs: Typ spojenÃ­

en: Date
cs: Datum

en: Title
cs: NÃ¡zev

en: Address
cs: Adresa

en: Total
cs: Celkem

en: Can not upload this type of file
cs: Je nÃ¡m lÃ­to, ale nemÃ¡te moÅ¾nost nahrÃ¡t tento typ souboru

en: Field is required
cs: Pole je povinnÃ©

en:  value must be between
cs:  hodnota musÃ­ bÃ½t mezi

en: Value must be between
cs: Hodnota musÃ­ bÃ½t mezi

en: Are you sure you want to clear saved data?
cs: Jste si jisti Å¾e chcete vymazat uloÅ¾enÃ¡ data?

en: Your score should be less than
cs: VaÅ¡e skÃ³re by mÄla bÃ½t menÅ¡Ã­ neÅ¾

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
cs: NemÅ¯Å¾ete vybrat bÃ½valÃ© termÃ­n. Vyberte datum poÄÃ­naje aktuÃ¡lnÃ­.

en: field is required.
cs: pole je povinnÃ©.

en: value must be between
cs: hodnota musÃ­ bÃ½t mezi

en: Quantity
cs: MnoÅ¾stvÃ­

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Ãnor

en: March
cs: BÅezen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: KvÄten

en: June
cs: Äerven

en: July
cs: Äervenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: ZÃ¡ÅÃ­

en: October
cs: ÅÃ­jen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Error, incorrect Security code.
cs: Chyba, nesprÃ¡vnÃ½ bezpeÄnostnÃ­ kÃ³d.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
cs: VaÅ¡e IP je na ÄernÃ© listinÄ. ProsÃ­m, obraÅ¥te se na sprÃ¡vce webu.

en: This is not a valid date format.
cs: Toto nenÃ­ platnÃ¡ e-mailovÃ¡ adresa.

en: Error, file cannot be moved.
cs: Chyba mÅ¯Å¾e soubor nelze pÅesunout.

en: Nothing was submitted.
cs: Nic byl pÅedloÅ¾en.

en: Your form was successfully submitted.
cs: VÃ¡Å¡ formulÃ¡Å byl ÃºspÄÅ¡nÄ odeslÃ¡n.

en: Error, email was not sent.
cs: Chyba, byl e-mail neposlal.

en: Your email address is already verified.
cs: VaÅ¡e e-mailovÃ¡ adresa je jiÅ¾ ovÄÅena.

en: Your email verification has timed out.
cs: VÃ¡Å¡ e-mail ovÄÅenÃ­ vyprÅ¡el.

en: Your email has been successfully verified.
cs: VÃ¡Å¡ e-mail byl ÃºspÄÅ¡nÄ ovÄÅen.

en: Verification link is invalid.
cs: OvÄÅovacÃ­ odkaz je neplatnÃ½.

en: Password values don't match
cs: Hesla nesouhlasÃ­

en: The email addresses don't match
cs: E-mailovÃ© adresy nesouhlasÃ­

en: This is not a valid email address.
cs: Toto nenÃ­ platnÃ¡ e-mailovÃ¡ adresa.

en: You have no permission to view submissions.
cs: NemÃ¡te oprÃ¡vnÄnÃ­ ke zobrazenÃ­ Å¾Ã¡dostÃ­

en: From
cs: Od

en: To
cs: Komu

en: Canceled
cs: ZruÅ¡eno

en: Cleared
cs: SmazÃ¡no

en: Cleared by payment review
cs: SmazÃ¡no po kontrole platby

en: Completed
cs: Hotovo

en: Denied
cs: ZakÃ¡zÃ¡no

en: Failed
cs: Chyba

en: Held
cs: ZadrÅ¾eno

en: In progress
cs: ProbÃ­hÃ¡

en: On hold
cs: Zastaveno

en: Paid
cs: Zaplaceno

en: Partially refunded
cs: ÄÃ¡steÄnÄ proplaceno

en: Pending verification
cs: NutnÃ¡ verifikace

en: Placed
cs: UmÃ­stÄno

en: Processing
cs: ZpracovÃ¡nÃ­

en: Refunded
cs: Proplaceno

en: Refused
cs: OdmÃ­tnuto

en: Removed
cs: Vyjmuto

en: Returned
cs: VrÃ¡ceno

en: Reversed
cs: PÅehozeno

en: Temporary hold
cs: DoÄasnÄ pozdrÅ¾eno

en: Unclaimed
cs: Nevyzvednuto

en: Show on Map
cs: Zobrazit na mapÄ

en: Show Matrix
cs: Zobrazit matici

en: Please select the field!
cs: ProsÃ­m vyberte pole!

en: Leave A Review?
cs: Napsat recenzi?

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
cs: DoufÃ¡me Å¾e se vÃ¡m lÃ­bil Wordpress %s!  Budete uvaÅ¾ovat o napsÃ¡nÃ­ recenze na Wordpress.org?

en: Sure! I'd love to!
cs: JistÄ! Budeme rÃ¡di!

en: I've already left a review
cs: JiÅ¾ jsem napsal recenzi

en: Maybe Later
cs: MoÅ¾nÃ¡ pozdÄji

en: Never show again
cs: JiÅ¾ nezobrazovat
