form_maker - en to hy_AM translation catalogue (44 entries)

en: Reset
hy_AM: ÕÕ¥ÖÕ¡Õ¯Õ¡Õ¶Õ£Õ¶Õ¥Õ¬

en: Street Address
hy_AM: ÕÕ¸Õ²Õ¸Ö

en: Street Address Line 2
hy_AM: ÕÕ¸Õ²Õ¸Ö Line 2

en: City
hy_AM: ÕÕ¡Õ²Õ¡Ö

en: State / Province / Region
hy_AM: ÕÕ¡Õ°Õ¡Õ¶Õ£ / ÕÕ¡ÖÕ¦ / ÕÕ¡ÖÕ¡Õ®Õ¡Õ·ÖÕ»Õ¡Õ¶

en: Postal / Zip Code
hy_AM: ÕÕ¸Õ½Õ¿Õ¡ÕµÕ«Õ¶ / Zip Code

en: Country
hy_AM: ÔµÖÕ¯Õ«Ö

en: From
hy_AM: - Õ«Ö

en: To
hy_AM: ÕÕ«Õ¶Õ¹Õ¥Ö

en: Title
hy_AM: ÕÕ¥ÖÕ¶Õ¡Õ£Õ«Ö

en: Field is required
hy_AM: Ô´Õ¡Õ·Õ¿Õ¨ ÕºÕ¡ÖÕ¿Õ¡Õ¤Õ«Ö Õ§:

en:  value must be between
hy_AM: Õ¡ÖÕªÕ¥ÖÕ¨ ÕºÕ¥Õ¿Ö Õ§ Õ¬Õ«Õ¶Õ«

en: Value must be between
hy_AM: Õ¡ÖÕªÕ¥ÖÕ¨ ÕºÕ¥Õ¿Ö Õ§ Õ¬Õ«Õ¶Õ«

en: Your score should be less than
hy_AM: ÕÕ¥Ö Õ°Õ¡Õ·Õ«Õ¾Õ¨ ÕºÕ¥Õ¿Ö Õ§ Õ¬Õ«Õ¶Õ« Õ¸Õ¹ ÕºÕ¡Õ¯Õ¡Õ½, ÖÕ¡Õ¶

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
hy_AM: Ô´Õ¸ÖÖ Õ¯Õ¡ÖÕ¸Õ² Õ¥Ö Õ¨Õ¶Õ¿ÖÕ¥Õ¬ Õ¶Õ¡Õ­Õ¯Õ«Õ¶ ÕªÕ¡Õ´Õ¯Õ¥Õ¿Õ¶Õ¥ÖÕ¨. Ô¸Õ¶Õ¿ÖÕ¥Ö Õ¡Õ´Õ½Õ¡Õ©Õ«Õ¾Õ¨ Õ½Õ¯Õ½Õ¡Õ® Õ¨Õ¶Õ©Õ¡ÖÕ«Õ¯ Õ´Õ¥Õ¯Õ¨.

en: field is required.
hy_AM: Ô´Õ¡Õ·Õ¿Õ¨ ÕºÕ¡ÖÕ¿Õ¡Õ¤Õ«Ö Õ§:

en: value must be between
hy_AM: Õ¡ÖÕªÕ¥ÖÕ¨ ÕºÕ¥Õ¿Ö Õ§ Õ¬Õ«Õ¶Õ«

en: Quantity
hy_AM: ÕÕ¡Õ¶Õ¡Õ¯Õ¨

en: January
hy_AM: ÕÕ¸ÖÕ¶Õ¾Õ¡Ö

en: February
hy_AM: ÕÕ¥Õ¿ÖÕ¾Õ¡Ö

en: March
hy_AM: ÕÕ¡ÖÕ¿

en: April
hy_AM: Ô±ÕºÖÕ«Õ¬

en: May
hy_AM: ÕÕ¡ÕµÕ«Õ½Õ«

en: June
hy_AM: ÕÕ¸ÖÕ¶Õ«Õ½

en: July
hy_AM: ÕÕ¸ÖÕ¬Õ«Õ½

en: August
hy_AM: ÕÕ£Õ¸Õ½Õ¿Õ¸Õ½

en: September
hy_AM: ÕÕ¥ÕºÕ¿Õ¥Õ´Õ¢Õ¥Ö

en: October
hy_AM: ÕÕ¸Õ¯Õ¿Õ¥Õ´Õ¢Õ¥Ö

en: November
hy_AM: ÕÕ¸ÕµÕ¥Õ´Õ¢Õ¥Ö

en: December
hy_AM: Ô´Õ¥Õ¯Õ¿Õ¥Õ´Õ¢Õ¥Ö

en: Error, incorrect Security code.
hy_AM: Error, Õ½Õ­Õ¡Õ¬ Õ¡Õ¶Õ¾Õ¿Õ¡Õ¶Õ£Õ¸ÖÕ©ÕµÕ¡Õ¶ Õ¯Õ¸Õ¤Õ¨:

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
hy_AM: ÕÕ¥Ö IP-Õ¶ Õ½Õ¥Ö ÖÕ¸ÖÖÕ¡Õ¯Õ¸ÖÕ´. Ô½Õ¶Õ¤ÖÕ¸ÖÕ´ Õ¥Õ¶Ö Õ¯Õ¡ÕºÕ¶Õ¾Õ¥Õ¬ Õ¯Õ¡ÕµÖÕ« Õ¯Õ¡Õ¼Õ¡Õ¾Õ¡ÖÕ¹Õ«Õ¶.

en: Error, file cannot be moved.
hy_AM: Error, ÖÕ¡ÕµÕ¬Õ« Õ¹Õ« Õ¯Õ¡ÖÕ¸Õ² Õ¿Õ¥Õ²Õ¡ÖÕ¸Õ­Õ¾Õ¥Õ¬:

en: Nothing was submitted.
hy_AM: ÕÕ¹Õ«Õ¶Õ¹ Õ¹Õ« Õ¶Õ¥ÖÕ¯Õ¡ÕµÕ¡ÖÕ¾Õ¥Õ¬.

en: Your form was successfully submitted.
hy_AM: ÕÕ¥Ö Õ±Õ¥Ö Õ°Õ¡Õ»Õ¸Õ²Õ¸ÖÕ©ÕµÕ¡Õ´Õ¢ Õ¶Õ¥ÖÕ¯Õ¡ÕµÕ¡ÖÕ¾Õ¥Õ¬.

en: Error, email was not sent.
hy_AM: Error, Õ§Õ¬ Õ¹Õ« Õ¸ÖÕ²Õ¡ÖÕ¯Õ¾Õ¥Õ¬:

en: Your email address is already verified.
hy_AM: ÕÕ¥Ö Õ§Õ¬ÖÕ¸Õ½Õ¿Õ« Õ°Õ¡Õ½ÖÕ¥Õ¶ Õ¡ÖÕ¤Õ¥Õ¶ Õ½Õ¿Õ¸ÖÕ£Õ¾Õ¡Õ®.

en: Your email verification has timed out.
hy_AM: ÕÕ¥Ö Õ§Õ¬ÖÕ¸Õ½Õ¿Õ« Õ½Õ¿Õ¸ÖÕ£Õ´Õ¡Õ¶ ÕªÕ¡Õ´Õ¡Õ¶Õ¡Õ¯Õ¨ Õ½ÕºÕ¡Õ¼Õ¾Õ¥Õ¬ Õ§.

en: Your email has been successfully verified.
hy_AM: ÕÕ¥Ö Õ§Õ¬ÖÕ¸Õ½Õ¿Õ« Õ°Õ¡Õ»Õ¸Õ²Õ¸ÖÕ©ÕµÕ¡Õ´Õ¢ Õ½Õ¿Õ¸ÖÕ£Õ¾Õ¡Õ®.

en: Verification link is invalid.
hy_AM: ÕÕ¿Õ¸ÖÕ£Õ´Õ¡Õ¶ Õ°Õ²Õ¸ÖÕ´ Õ§ Õ¡Õ¶Õ¾Õ¡Õ¾Õ¥Ö:

en: This is not a valid email address.
hy_AM: ÕÕ¡ Õ¸Õ¹ Õ©Õ¥ Õ¾Õ¡Õ¾Õ¥Ö Õ§Õ¬.

en: GO
hy_AM: Õ£Õ¶Õ¡Õ¬

en: Select a Field
hy_AM: Ô¸Õ¶Õ¿ÖÕ¥Õ¬ Õ¤Õ¡Õ·Õ¿

en: Select a Date
hy_AM: Ô¸Õ¶Õ¿ÖÕ¥Õ¬ Õ¡Õ´Õ½Õ¡Õ©Õ«Õ¾
