form_maker - en to tr translation catalogue (83 entries)

en: Choices
tr: SeÃ§enekler

en: Reset
tr: sÄ±fÄ±rla

en: Percentage
tr: YÃ¼zde

en: Street Address
tr: Sokak Adresi

en: Street Address Line 2
tr: Adres SatÄ±rÄ± 2

en: City
tr: Åehir

en: State / Province / Region
tr: Eyalet / Ä°l / BÃ¶lge

en: Postal / Zip Code
tr: Posta / Posta Kodu

en: Country
tr: Ãlke

en: Connection type
tr: BaÄlantÄ± tÃ¼rÃ¼

en: Date
tr: Tarih

en: Title
tr: BaÅlÄ±k:

en: Address
tr: Adres

en: Total
tr: Genel Toplam

en: Can not upload this type of file
tr: Bu tÃ¼r dosyalarÄ± yÃ¼kleyemiyorum

en: Field is required
tr: Alan gereklidir

en:  value must be between
tr: DeÄer arasÄ±nda olmalÄ±

en: Value must be between
tr: DeÄer arasÄ±nda olmalÄ±

en: Are you sure you want to clear saved data?
tr: Kaydedilen verileri temizlemek istediÄinize emin misiniz?

en: Your score should be less than
tr: PuanÄ±nÄ±z daha az olmalÄ±dÄ±r

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
tr: Sen eski tarih seÃ§emezsiniz. GeÃ§erli olandan baÅlayarak bir tarih seÃ§in.

en: field is required.
tr: Alan gerekmektedir

en: value must be between
tr: deÄer arasÄ±nda olmalÄ±dÄ±r

en: Quantity
tr: Miktar

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Åubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: MayÄ±s

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: AÄustos

en: September
tr: EylÃ¼l

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: KasÄ±m

en: December
tr: AralÄ±k

en: Error, incorrect Security code.
tr: Hata, yanlÄ±Å gÃ¼venlik kodu.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
tr: Ip kara listeye alÄ±ndÄ±ââ.Web sitesi yÃ¶neticisine baÅvurun

en: This is not a valid date format.
tr: Bu geÃ§erli bir tarih biÃ§imi deÄil.

en: Error, file cannot be moved.
tr: Hata, dosya taÅÄ±namaz.

en: Nothing was submitted.
tr: HiÃ§bir Åey sunuldu.

en: Your form was successfully submitted.
tr: Formunuz baÅarÄ±yla gÃ¶nderildi.

en: Error, email was not sent.
tr: Hata, e-posta gÃ¶nderilmedi.

en: Your email address is already verified.
tr: E-posta adresiniz zaten doÄrulandÄ±.

en: Your email verification has timed out.
tr: E-posta doÄrulamasÄ± zaman aÅÄ±mÄ±na uÄradÄ±.

en: Your email has been successfully verified.
tr: E-posta baÅarÄ±yla doÄrulandÄ±.

en: Verification link is invalid.
tr: DoÄrulama baÄlantÄ±sÄ± geÃ§ersiz.

en: Password values don't match
tr: Parola deÄerleri uyuÅmuyor

en: The email addresses don't match
tr: E-posta adresleri uyuÅmuyor

en: This is not a valid email address.
tr: Bu geÃ§erli bir e-posta adresi deÄil.

en: You have no permission to view submissions.
tr: GÃ¶nderimleri gÃ¶rÃ¼ntÃ¼lemek iÃ§in iznin yok.

en: From
tr: GÃ¶nderen

en: To
tr: IÃ§in

en: Canceled
tr: Ä°ptal edildi

en: Cleared
tr: Temizlendi

en: Cleared by payment review
tr: Ãdeme incelemesi ile temizlendi

en: Completed
tr: TamamlandÄ±

en: Denied
tr: Reddedildi

en: Failed
tr: BaÅarÄ±sÄ±z oldu

en: Held
tr: DÃ¼zenlenen

en: In progress
tr: devam etmekte

en: On hold
tr: Beklemede

en: Paid
tr: Ãdenen

en: Partially refunded
tr: KÄ±smen geri Ã¶denmiÅtir

en: Pending verification
tr: DoÄrulama beklemede

en: Placed
tr: YerleÅtirilen

en: Processing
tr: Ä°Åleme

en: Refunded
tr: Geri Ãdeme

en: Refused
tr: Reddedildi

en: Removed
tr: KaldÄ±rÄ±ldÄ±

en: Returned
tr: Ä°ade

en: Reversed
tr: Ters Ã§evrilen

en: Temporary hold
tr: GeÃ§ici olarak bekletme

en: Unclaimed
tr: Ä°haniye tabi deÄil

en: Show on Map
tr: Haritada GÃ¶ster

en: Show Matrix
tr: Matrisi GÃ¶ster

en: Please select the field!
tr: LÃ¼tfen alanÄ± seÃ§in!

en: Leave A Review?
tr: Bir Ä°nceleme bÄ±rakmak mÄ±?

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
tr: UmarÄ±z WordPress% s kullanmaya bayÄ±lÄ±rsÄ±n! Bize WordPress.org'da bir inceleme bÄ±rakmayÄ± dÃ¼ÅÃ¼nÃ¼yor musunuz?

en: Sure! I'd love to!
tr: Emin! Ben isterdim!

en: I've already left a review
tr: Zaten bir inceleme bÄ±raktÄ±m

en: Maybe Later
tr: Belki sonra

en: Never show again
tr: Bir daha asla gÃ¶stermeyeceÄim
