form_maker - en to vi translation catalogue (79 entries)

en: Top
vi: Äá»

en: Center
vi: Xu

en: Reset
vi: Thiáº¿t láº­p láº¡i

en: Street Address
vi: Äá»a chá»

en: Street Address Line 2
vi: Äá»a chá» DÃ²ng 2

en: City
vi: ThÃ nh phá»

en: State / Province / Region
vi: Tiá»u Bang / Tá»nh / VÃ¹ng

en: Postal / Zip Code
vi: Â· MÃ£ bÆ°u Äiá»n / mÃ£ ZIP

en: Country
vi: Quá»c gia

en: Title
vi: TiÃªu Äá»

en: Number
vi: ThÃ¡ng mÆ°á»i má»t

en: Select
vi: Chá»n ngÃ y

en: Country List
vi: Quá»c gia

en: Map
vi: May

en: Table of Fields
vi: Chá»n má»t lÄ©nh vá»±c

en: Phone-Area Code
vi: MÃ£ vÃ¹ng

en: Title:
vi: TiÃªu Äá»:

en: Select %s
vi: Chá»n %s

en: Nothing selected.
vi: KhÃ´ng cÃ³ gÃ¬ ÄÃ£ ÄÆ°á»£c gá»­i.

en: - Select -
vi: Chá»n ngÃ y

en: Field is required.
vi: LÄ©nh vá»±c ÄÆ°á»£c yÃªu cáº§u.

en: Enter a valid value.
vi: Nháº­p vÃ o má»t giÃ¡ trá» há»£p lÃ­.

en: Enter a valid email address.
vi: Nháº­p Äá»a chá» email há»£p lá».

en: Nothing found.
vi: KhÃ´ng cÃ³ gÃ¬ ÄÃ£ ÄÆ°á»£c gá»­i.

en: This field is a single line text input.
vi: TrÆ°á»ng nÃ y lÃ  má»t Äáº§u vÃ o vÄn báº£n má»t dÃ²ng.

en: This field is an input field that accepts an email address.
vi: TrÆ°á»ng nÃ y lÃ  trÆ°á»ng Äáº§u vÃ o cháº¥p nháº­n Äá»a chá» email.

en: Can not upload this type of file
vi: Xin lá»i, báº¡n khÃ´ng ÄÆ°á»£c phÃ©p Äá» táº£i lÃªn táº­p tin nÃ y

en: Field is required
vi: LÄ©nh vá»±c ÄÆ°á»£c yÃªu cáº§u

en:  value must be between
vi:  giÃ¡ trá» pháº£i lÃ  giá»¯a

en: Value must be between
vi: GiÃ¡ trá» pháº£i tá»«

en: Your score should be less than
vi: Äiá»m sá» cá»§a báº¡n nÃªn ÄÆ°á»£c Ã­t hÆ¡n

en: This is not a valid time value.
vi: ÄÃ¢y khÃ´ng pháº£i lÃ  giÃ¡ trá» thá»i gian há»£p lá».

en: This is not a valid number value.
vi: ÄÃ¢y khÃ´ng pháº£i lÃ  giÃ¡ trá» sá» há»£p lá».

en: This is not a valid date value.
vi: ÄÃ¢y khÃ´ng pháº£i lÃ  giÃ¡ trá» ngÃ y há»£p lá».

en: The year must be between %s and %s
vi: NÄm pháº£i náº±m trong khoáº£ng %s Äáº¿n %s

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
vi: Báº¡n khÃ´ng thá» chá»n cá»±u ngÃ y. Chá»n má»t ngÃ y báº¯t Äáº§u tá»« hiá»n táº¡i.

en: %s field is required.
vi: TrÆ°á»ng %s lÃ  báº¯t buá»c.

en: The %s value must be between %f - %f
vi: GiÃ¡ trá» %s pháº£i náº±m trong khoáº£ng %f - %f

en: Quantity
vi: Sá» lÆ°á»£ng

en: Your score should be less than %f
vi: Äiá»m cá»§a báº¡n pháº£i nhá» hÆ¡n %f

en: January
vi: ThÃ¡ng má»t

en: February
vi: ThÃ¡ng Hai

en: March
vi: ThÃ¡ng Ba

en: April
vi: ThÃ¡ng TÆ°

en: June
vi: ThÃ¡ng SÃ¡u

en: July
vi: ThÃ¡ng Báº£y

en: August
vi: ThÃ¡ng TÃ¡m

en: September
vi: ThÃ¡ng ChÃ­n

en: October
vi: ThÃ¡ng MÆ°á»i

en: November
vi: ThÃ¡ng mÆ°á»i má»t

en: December
vi: ThÃ¡ng mÆ°á»i hai

en: Jan
vi: ThÃ¡ng má»t

en: Mar
vi: ThÃ¡ng Ba

en: Apr
vi: ThÃ¡ng TÆ°

en: Jun
vi: ThÃ¡ng SÃ¡u

en: Jul
vi: ThÃ¡ng Báº£y

en: Aug
vi: ThÃ¡ng TÃ¡m

en: Oct
vi: ThÃ¡ng MÆ°á»i

en: Fr
vi: Tá»«

en: Form Title
vi: TiÃªu Äá»

en: Verification Link
vi: LiÃªn káº¿t xÃ¡c minh lÃ  khÃ´ng há»£p lá»

en: Select a form
vi: Chá»n ngÃ y

en: Error, incorrect Security code.
vi: Lá»i, khÃ´ng chÃ­nh xÃ¡c MÃ£ an.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
vi: IP cá»§a báº¡n lÃ  danh sÃ¡ch Äen. Xin vui lÃ²ng liÃªn há» vá»i quáº£n trá» website.

en: This is not a valid date format.
vi: ÄÃ¢y khÃ´ng pháº£i lÃ  má»t Äá»nh dáº¡ng ngÃ y há»£p lá».

en: The file exceeds the allowed size of %s KB.
vi: Tá»p vÆ°á»£t quÃ¡ kÃ­ch thÆ°á»c cho phÃ©p lÃ  %s KB.

en: Can not upload this type of file.
vi: KhÃ´ng thá» táº£i lÃªn loáº¡i tá»p nÃ y.

en: Error, file cannot be moved.
vi: Lá»i, táº­p tin khÃ´ng thá» ÄÆ°á»£c di chuyá»n.

en: This field %s requires a unique entry.
vi: TrÆ°á»ng %s nÃ y yÃªu cáº§u má»t má»¥c nháº­p duy nháº¥t.

en: Nothing was submitted.
vi: KhÃ´ng cÃ³ gÃ¬ ÄÃ£ ÄÆ°á»£c gá»­i.

en: Your form was successfully submitted.
vi: HÃ¬nh thá»©c cá»§a báº¡n ÄÃ£ ÄÆ°á»£c gá»­i thÃ nh cÃ´ng.

en: Error, email was not sent.
vi: Lá»i, email ÄÃ£ ÄÆ°á»£c gá»­i.

en: Your email address is already verified.
vi: Äá»a chá» email cá»§a báº¡n ÄÃ£ ÄÆ°á»£c xÃ¡c minh.

en: Your email verification has timed out.
vi: XÃ¡c minh email cá»§a báº¡n ÄÃ£ háº¿t.

en: Your email has been successfully verified.
vi: Email cá»§a báº¡n ÄÃ£ ÄÆ°á»£c xÃ¡c nháº­n thÃ nh cÃ´ng.

en: Verification link is invalid.
vi: LiÃªn káº¿t xÃ¡c minh lÃ  khÃ´ng há»£p lá».

en: This is not a valid email address.
vi: ÄÃ¢y khÃ´ng pháº£i lÃ  má»t Äá»a chá» email há»£p lá».

en: From
vi: Tá»«

en: To
vi: Äá»
